РОЗЯСНЫТЬ РЕЗУЛЬТАТИ ЕЕГ ТА МРТ

№879703 Розясныть результати ЕЕГ та МРТ
Іванна Жен., 28 лет. Украина Кременець
Сьогодні проводились ЕЕГта МРТ дитині 2р.10мс. В дитини були судоми (2рази) Вперше 23.09.15р. о 10год ранку тривали приблизно 10 хвилин, судоми були на лівій ножкі і ручці, наступні судоми були 06.10.15р. під час сну,були задіяні права ручка і ножка рухалася нижня щелепа у дитини були відкриті очі, дивилась в одну точку. Народилася з вродженою пневмонією та порушенням ЦНС, принародженні були 2 крововиливи в мозок. До двох місяців приймали когітум і сомазину. До тепер проблем не було.Що могло стати причиною судом?
ЗАКЛЮЧЕННЯ ЕЕГ: «Біфокальні регіональні зміни епілептиформного характеру в потиличній ділянці зліва і справа (без переважання сторони)з поширенням білатерально-синхронно в потиличні відділи та в тімяно- задньоскроневві відділи правої та лівої півкулі.
ЗАКЛЮЧЕННЯ МРТ:МР-ознаки кісти пінеальної ділянки, вогнищевих змін головного мозку не виявлено. Набряковий синусит.
Прямая специальность
Милосердов Александр. Врач-реабилитолог Милосердов А.В.
Врач-реабилитолог Милосердов А.В.
Тяжело читать. Используйте русский, английский, немецкий или голландский.
Другая специальность
Кантуев Олег Иванович. Консультирует здесь в качестве независимого медицинского эксперта. Индивидуальные консультации в онлайн-чате Telegram: https://t.me/Kantuev
Консультирует здесь в качестве независимого медицинского эксперта. Индивидуальные консультации в онлайн-чате Telegram: https://t.me/Kantuev
Доброго дня!
Потрібно бачити саму стрічку протоколу ЕЕГ-дослідження, оскільки представлене Вами опис - досить поверхневе і далеко не повне (немає ключових слів про епілептиформні або параксизмальной активності).
Якщо це все, що згадано в самому висновку, то має сенс пройти додаткове і більш інформативне обстеження - добовий ЕЕГ-моніторинг, з провокаційними пробами, і з депривацією сну. Моніторинг необхідний для пошуку можливих непомічених нападів, і т. зв. електричного епілептичного статусу, в ЕЕГ-дослідженні денного або нічного сну. Перший варіант, автоматично дасть підставу призначити антиепілептичну лікування (в разі підтвердження епілепсії і необхідності такого підтримуючого лікування), другий - може дати підставу для діагностики однією з епілептичних енцефалопатій, на зразок синдрому Ландау-Клеффнера, які на практиці, цілком можуть протікати і без реєстрованих нападів.
За наданими вами даними, можна лише припустити наявність помірних порушень біоелектричної активності головного мозку. За таких змін на ЕЕГ, цілком можливо розвиток і неврологічних симптомів, і підвищена нервова збудливість. Але епілепсії як такої - НЕМАЄ (ключові слова у висновку: епілептиформна або параксизмальная активність)!
Оскільки загрозливих змін на ЕЕГ не виявлено, тому вам необхідно проконсультуватися з очним лікарем-неврологом (або лікарем-эпилептологом, що переважно) в рамках очної консультації, для комплексної оцінки стану (в сукупності з анамнестичними даними, оглядом і детальним візуальним вивченням самого протоколу дослідження).
Доброго вам здоров'я!