В МЕНЕ ЛІСТЕЗ 2ММ,ЯК ВИЛІКУВАТИСЯ?

№716739 в мене лістез 2мм,як вилікуватися?
христина Жен., 21 лет. Україна Жовква
в мене лістез 2мм,як вилікуватися? районний невропатолог виписує убезболююче та ліки щоб зняти місцевий набряк , та згодом біль проявляється, що робити ?
Другая специальность
Вячеслав Владимирович. Врач психиатр, психотерапевт, психиатр-нарколог
Врач психиатр, психотерапевт, психиатр-нарколог
Пишите по-русски. Это российский сайт.
Прямая специальность
Кантуев Олег Иванович. Консультирует здесь в качестве независимого медицинского эксперта. Индивидуальные консультации в онлайн-чате Telegram: https://t.me/Kantuev
Консультирует здесь в качестве независимого медицинского эксперта. Индивидуальные консультации в онлайн-чате Telegram: https://t.me/Kantuev
Основною метою лікування є поліпшення якості життя пацієнта і усунення симптомів. Важлива роль відводиться зміцненню м'язового каркаса спини і тулуба. Варто пам'ятати, що медикаментозне лікування спрямоване тільки на зняття болю і усунення дискомфорту, лікарських препаратів, які можуть вилікувати це захворювання, не існує. Лікування може бути консервативним або хірургічним. Консервативне лікування: Медикаментозне лікування. Включає в себе прийом анальгетиків і нестероїдних протизапальних препаратів. Для зниження тонусу скелетної мускулатури і зменшення больового синдрому призначають міорелаксанти. Також використовуються нейропатические препарати, а в крайніх випадках і опіоїдні речовини (кодеїн, морфін). Ще одна форма лікування - епідуральні стероїдні ін'єкції. Прийом лікарських препаратів необхідно здійснювати строго за призначенням лікаря. Фізіотерапевтичне лікування. Включає комплекс заходів, спрямованих на усунення ознак запалення і стимуляцію м'язів черевного преса і спини: магніт, ультразвук, черезшкірна електрична стимуляція нервів, і інше. Також застосовуються різні методи рефлексотерапії: остеопатія, мануальна терапія, масаж, ЛФК, детензор-терапія. Важливо правильно підібрати вправи індивідуально для кожного пацієнта. Це завдання фахівця. Грамотно складена ЛФК дозволить зміцнити м'язовий корсет, збільшити діапазон рухів у хребті, і відповідно компенсує порушену біомеханіку хребта. Хірургічний метод лікування Хірургічне втручання проводиться в тому випадку, якщо пацієнт звернувся до лікувального закладу, маючи запущену форму патології, або ж попереднє консервативне лікування не принесло очікуваних результатів. Основна мета операції – ліквідувати затискачі нервових закінчень і повернути хребту правильне положення. Хірургічне лікування передбачає: формування спондилодезу, тобто зрощення двох суміжних хребців; видалення хребта дужки; встановлення фіксуючих пластин. Сучасна хірургія для стабілізації хребта широко застосовує транспедикулярні конструкції, що дозволяють з заднього доступу виконати жорстку посегментарную первинно-стабільну фіксацію. При прийнятті рішення про необхідність операції враховують безліч факторів. Оперативне лікування спондилолістезу – багатобічна й складна проблема вертебральної хірургії, яка потребує індивідуального підходу і правильної клінічної тактики. На даний момент розроблено і використовується на практиці безліч методик, але говорити про те, що листез вивчений повністю ще рано. Є ще багато невивчених даних про етіопатогенезі спондилолістезу.