ГЛЮТЕНОВА НЕПЕРЕНОСИМІСТЬ

№923201 Глютенова непереносимість
Людмила Жен., 30 лет. Україна Рівне
Добрий вечір! Моїй дитині 2 роки. З 1 року і 3-х місяців вона практично перестала набирати вагу і на даний час її вага 9 кг. Ми здавали копрограму. Результати показали велику кількість крохмалю (+++), перетравленої клітковини (+++), йодофільної флори (+++), мила (++) м«язові волокна зміненні 6-7. Стілець був зелений, зі слизом, з неперетравленою іжею до 6-8 разів на добу. Здавали кров на антитіла до гліадину, результат - 35,69 од/мл, печінкові проби: збільшене АST - 42 од/л,, ЛФ - 1348 од/л. Після даного обстеження здавали кров на антитіла до ендомізіума, тканиної трансглутанамінази, дезаміновані пептиди гліадину; на вірус гепатиту B,C. Результати в нормі.Робили також УЗД ОЧП в нормі. Нам встановили діагноз - глютенова непереносимість без ознак целіакії. Призначили безглютенову дієту, креон, лактіале, укрлів. Через 1 місяць в копрограмі показники зменшились на один +. А через 3 місяці антитіла до гліадину IgA стали 10.58, IgG - 7.14, печінкові проби: АСТ - 47, а АЛТ - 47, ЛФ - 202. Пролікували аскариди і продовжили дієту на 3 місяці. Також перенесли двух стороннє запалення легень. Після цього зробили УЗД, ОЧП і виявили, що печінка: права доля по СКЛ - 107 мм, ліва доля - 73 мм, підшлункова залоза: розміром 14-15-22 мм, права нирка: 70-25 мм, ліва нирка: 67-27мм.. Здавали також аналізи крові на ДНК на наявність гента ТРБМ, хлориди поту - 38,7 мкв/л. Кал нормалізувався 1-2 на добу, копрограма (+), але у вазі набрали лише 500 грам. Апетит в неї хороший. Підскажіть чи правильний встановили діагноз і хід лікування? Будемо дуже вдячні!
Другая специальность
Александр Юрьевич. Врач общей практики, терапевт.
Врач общей практики, терапевт.
Справа у тому , что антитіла до " ендомізіума , тканіної трансглутанаміназі " більш інформатівні ніж застарілий тест на " антитіла до гліадіну " . Але є покращення на фоні цього лікування, тому пропоную продовжиті дієту. Достеменно діагноз може встановиті біопія тонкої кишки. Але робити біопію НЕ раджу за багатьма причинами. Продовжіть спостереження за дитиною, далі побачимо.