ЛОБАРНАЯ ГОЛОПРОЗЕНЦЭФАЛИЯ

№773729 Лобарная голопрозенцэфалия
Юлия Жен., 20 лет. Украина Ровно
Здраствуйте.Дитині 1.4 рочки.Поставили діагноз з народження лобарна голопрозенцефалія з проявами ліквородинамичних порушень.Робили МКТ-стовбурові структури не деформовані, гнмісфери мозочку симетричні,відмічається відсутність прозорої перетинки.Шлуночки мозку дифузно симетрично розширенію.Набряку не визначено, ділянок паталогічноїщільності в мозковій речовині не виявлено.Зараз сидимо але ще не тверда,опираємося на ніжки також не твердо.Іграшками граємося і достаємо їх самі.Говорить по своєму тільки.Не топає.На скільки тяжка у нас ця хвороба і що нас чекає в майбутньому.Це перша дитина.Ще робили нейросонографію-Бокові шлуночки правий 9 мм лівий 9.4 мм,задні роги правий 18.4 лівий 18.7,третій шлуночок 7.5мм,міжпівкульна борозна 4.6-6 мм.
Прямая специальность
Милосердов Александр. Врач-реабилитолог Милосердов А.В.
Врач-реабилитолог Милосердов А.В.
Если нет возможности использовать русский, можете писать на английском или немецком.
Другая специальность
Кантуев Олег Иванович. Консультирует здесь в качестве независимого медицинского эксперта. Индивидуальные консультации в онлайн-чате Telegram: https://t.me/Kantuev
Консультирует здесь в качестве независимого медицинского эксперта. Индивидуальные консультации в онлайн-чате Telegram: https://t.me/Kantuev
Доброго дня!
Діагнози у дитячій неврології по одній тільки описової частини інструментального дослідження НСГ (УЗД) - ніколи НЕ ВИСТАВЛЯЮТЬСЯ (на щастя!). Лікують адже не картинку на екрані апарату УЗД, а конкретного хворого. А конкретний хворий, це насамперед: неврологічний статус, конкретні скарги в анамнезі, знахідки при очному огляді, УЗД та інші допоміжні апаратно-інструментальні методи обстеження (ЕЕГ, МРТ тощо). Будь-які зміни показників при УЗД, без скарг і об'єктивних змін у нормально розвивається дитини, НЕ мають значення! Нейросонографія (НСГ, вона ж УЗД-дослідження головного мозку), всього лише орієнтовний (допоміжний) дослідницький метод, який дає змогу лише приблизно оцінити будову головного мозку, і побачити деякі грубі проблеми. При підозрах на серйозні проблеми (крововиливи, об'ємні утворення, вади розвитку) - однієї НСГ недостатньо, обов'язково призначаються уточнюючі і більш інформативні дослідження - КТ або МРТ. Важливо знати, що на НСГ не видно внутрішньочерепного тиску. Нейросоногарфия (УЗД) - показує виключно анатомічна будова головного мозку, і зовсім не є остаточним ДІАГНОЗОМ!
Для достовірних висновків про підвищеному внутрішньочерепному тиску, однією нейросонографії не достатньо, треба знати і візуально оцінювати всю клінічну картину. Відхилення в декілька міліметрів від умовних норм на бланку НСГ, не повинні вас лякати або насторожувати. Часто, це всього лише похибка самого методу дослідження. Окремий результат дослідження, без скарг на стан здоров'я і даних неврологічного огляду, ніякої інтерпретації не підлягає. Така картина може бути, як у абсолютно здорової, так і хворої дитини. Головний висновок: Необхідна тільки очна консультація та обстеження дитини, у компетентного, досвідченого і виключно ОЧНОГО дитячого лікаря-невролога!
Доброго здоров'я Вам, і вашому малюкові!