МОТОРНІ ТІКИ І ЗАЇКАННЯ

№1008525 Моторні тіки і заїкання
Олег Муж., 3 лет. Україна Чернівці
Доброго дня. Хлопчик, 2 роки 7 місяців.
В 2 роки - залізодефіцитна анемія. Хронічних захворювань немає, розвивається відповідно до віку, гіперактивний. Дуже збудливий, емоційний, є проблеми із засинням. В 1,9 зявився моторний тік: мотання головою по типу «ні», через кілька місяців - знизування плечима, в 2,5 - заїкання. Не постійно, при зміні оточення, шумі, емоційному збудженні, коли недостатньо сну.

В сім«ї атмосфера спокійна, намагаємось дотримуватись режиму, гуляємо багато і практично в будь-яку погоду, ніяких гаджетів і телевізора. Але якщо не вдасться вкласти спати, то з великою частотою проявляються тіки, заїкання, істерики і плач ввісні ночами. При активних фізичних навантаженнях і мінімумі емоційних може заснути в колясці. До 1,6 засинав з пляшечкою (наша помилка), тоді місяць намагались вкладати в ліжечку, але жодного разу так і не заснув. Хлопчик сонний, очі закриті, але він продовжує рухатись, вставати і говорити. Так може тривати до 2-3 годин, закінчується істерикою, або засинанням на ходу. Заснути допомагає все, що втримує на місці.

Обстеження: ЕЕГ ( норма), кальцій (норма), рівень заліза вже впорядку.

Примали: мальтофер сироп (5мл/добу) 3 місяці, натрію бромід 2% (10 днів, без результату), зараз приймає біодобавку Мульти Омега.

Чи варто нам далі боротись за денний сон? І чи є якісь безпечні седативні, якщо тіки стають дуже інтенсивними, можуть призводити до втрати рівноваги?
Прямая специальность
Кантуев Олег Иванович. Консультирует здесь в качестве независимого медицинского эксперта. Индивидуальные консультации в онлайн-чате Telegram: https://t.me/Kantuev
Консультирует здесь в качестве независимого медицинского эксперта. Индивидуальные консультации в онлайн-чате Telegram: https://t.me/Kantuev
Доброго дня!
Заїкання - це не хвороба, а прояв хвороби, один з її симптомів. Відповідно, щоб говорити про тактику лікування заїкання, перш потрібно точно встановити, проявом якого розлади воно є, і діяти відповідно. Якщо заїкання є наслідком логоневрозу (т. е. людина заїкається тільки при спілкуванні з іншими людьми, при хвилюванні, виступ на публіці і т. д.), або якщо заїкання є проявом конверсійного розладу, лікувати його треба у лікаря-психотерапевта, поєднанням поведінкових і психодинамических методів психотерапії (як індивідуальної, так і групової).
Заїкання, яке є проявом функціональних розладів, можна вилікувати. А якщо заїкання є наслідком органічної патології (людина заїкається постійно, в тому числі наодинці з собою - поза ситуацій спілкування), то подібне розлад слід лікувати в першу чергу - у лікаря-невролога, а з діагностичною метою, краще виконати звичайне МРТ-дослідження головного мозку, на хорошому высокопольном томографі (від 1,5 Тесла потужності). Так що для початку, необхідно встановити справжню причину заїкання, з'ясувати наслідком якогось розлади воно є, і лише після цього можна буде перейти до обговорення конкретних методів його лікування. Доброго вам здоров'я!
Другая специальность
Александр Юрьевич. Врач общей практики, терапевт.
Врач общей практики, терапевт.
Доброго ранку, Олеже!

Вирішальне значення в ЦЬОМУ випадку грають заходи психолого-педагогічної властивості, а не ліки. Необхідна консультація дитячого психолога, психіатра,  логопеда (дефектолога).

Не треба змушувати спати вдень! Це все одно, що сказати ввечері синові: «Синочку, ти сьогодні мало вдихнув повітря, зроби як ще десяток глибоких вдихів!»

Ще раз. Ліки тут нічого не вирішать. Вони можуть лише тимчасово задавити якісь прояви (гіперактивність, тики, тощо). Але на перспективу будуть працювати тільки заходи режимні, вправи, психолого-педагогічні!

Порада по лікам за лікарем!
Прямая специальность
Соболь Андрей Аркадьевич. Врач-психиатр, психотерапевт - г. Донецк.
Врач-психиатр, психотерапевт - г. Донецк.
Здравствуйте! ЭЭГ - давно выполнялось? Осматривал ли ребёнка детский невролог?