ФЛЮРОГРАФІЯ

№776121 флюрографія
Уляна Жен., 30 лет. Україна Львів
Скажіть що означає опис флюрографії.легеневий малюнок посилений в прикориневих та мед баз зонах.серце аорта без особливостей.Чи потрібне якесь додаткове обстеження і повід переживати?зараз трохи кашляю.
Другая специальность
Александр Юрьевич. Врач общей практики, терапевт.
Врач общей практики, терапевт.
Шановна Уляно!

Посилення легеневого малюнка - це сама суб'єктивна й малозначима рентгенологічна категорія. По опису немає приводу для занепокоєння. Це прийнято писати на норму.

Легеневий малюнок формується переважно судинами, мережа судин у прикореневій зоні в нормі більш густа, вони там сходяться. У нормі малюнок посилений у прикореневій зоні.

Для того, щоб говорити про посилення малюнка треба бачити нинішній знімок з посиленим малюнком і колишні з ослабленим. Тобто ця категорія правочинна тільки при порівняльному аналізі знімків. А рентгенологи фізично не можуть піднімати архів старих знімків у силу дефіциту часу. У них короткий день із 8:00 до13:00, а за цей час треба переглянути сотні знімків. Піднімати по кожному випадку архів їм незручно.

Але головна причина необґрунтованого приписування посилення малюнка - гіпердіагностичний шабаш у нашій медицині. Опус о гримасах гіпердіагностики я не придумав, а з натури писав.
Кашель розумно обговорити з терапевтом.