НОРМЫ СОЕ

№783898 Нормы СОЕ
Анжелика Жен., 29 лет. Украина Львов
Добрый день !
1. Скажите пожалуйста какая все таки норма СОЕ? раньше писали 2-15 для женщин , сейчас прочитала
Условно можно выделить следующие показатели нормы:
Молодые женщины (20-30 лет) – от 4 до 15 мм/ч;
Беременные женщины – от 20 до 45 мм/ч;
Женщины средних лет (30-60 лет) – от 8 до 25 мм/ч;
Женщины почтенного возраста (старше 60 лет) – от 12 до 53 мм/ч.
2 . Если у женщины 52 года СОЕ уже 5 лет в районе 22-24. А все остальные показатели анализа крови с формулой в норме. О чем это может говорить? Имеется фибриома матки но она усыхает, так как климакс.
Другая специальность
Александр Юрьевич. Врач общей практики, терапевт.
Врач общей практики, терапевт.
Шановна Анжеліко!

"1. Скажите пожалуйста какая все таки норма СОЕ? раньше
писали 2-15 для женщин , сейчас прочитала..."

Пропоную Вашій увазі статтю: «Швидкість осідання еритроцитів: чому її не варто визначати?».

Я, чесно говорячи, з автором статті не згодний, не думаю, що резонно відмовлятися від ШОЕ. Але, правда в тім, що ШОЕ - украй неспецифічний показник, ніякого самостійного значення одна цифра ШОЕ не має. ШОЕ завжди трактується в рамках клінічної картини.

Норма - поняття умовне. Ви знаєте, звідки беруться цифри на бланках? Беруться тисячі здорових людей - робляться виміри, потім відтинають відсотків по п'яти крайніх величин і виходить норма!

Я для приклада приведу норми ШОЕ зі свіжого довідника 2014 року:

Норми там по Вестергрену такі:

Якщо потрібний переклад, переведу!

Метод Вестергрена більше чутливий до підвищення ШОЕ, чим усе ще застосовуваний у нас метод Панченкова. Тому в зоні нормальних значень результати цих методів збігаються, а при підвищеному ШОЕ метод Вестергрена дасть більш високу цифру ШОЕ.

"2 . Если
у женщины 52 года СОЕ уже 5 лет в районе 22-24. А все остальные показатели
анализа крови с формулой в норме. О чем это может говорить? Имеется фибриома
матки но она усыхает, так как климакс."

Таке підвищення ШОЕ може бути в цьому випадку віковою нормою, може бути від фіброми, можуть бути інші причини. Ця цифра ШОЕ повинна трактуватися як практично нормальна. Немає приводу думати про онкологію або шукати інфекцію через таке прискорення ШОЕ. Досить спостерігатися в гінеколога.