ДОПОМОЖІТЬ

№838658 Допоможіть
Анжелика Жен., 30 лет. Украина Львов
Доброго дня підскажіть що означають високі лімфоцити ?
аналіз вік 28 років
Еритроцити 4,2
гемоглобін-142
Кольоровий показник-1,01
тромбоцити -214
лейкоцити -6,2
ШОЕ-3
Паличкоядерні-2
Сегментноядерн-49і
Еозинофіли-2
лімфоцити-43
моноцити-3
базофіли - 1
аналіз вік 56 років
Еритроцити-4,1
гемоглобін-140
Кольоровий показник-1,02
тромбоцити -312
лейкоцити -4,2
ШОЕ-14
Паличкоядерні-1
Сегментноядерн-45і
лімфоцити-48
моноцити-5
Базофіли - 1
еозинофіли-
Дякую за відповідь!
Другая специальность
Александр Юрьевич. Врач общей практики, терапевт.
Врач общей практики, терапевт.

Шановна Анжеліко!

«Доброго дня підскажіть що означають високі лімфоцити ?»

Нічогісінько!

Не відсоток в лейкоцитарній формулі має значення, а абсолютний зміст кліток, що з відсотком часто не корелює.
Лімфоцити 3,0х109/л у першому аналізі й 2,0х109/л у другому, а лімфоцитоз (надлишок лімфоцитів) починається від 4,0.109/л. Розрахувати абсолютну величину дуже просто, виходячи з відсотка фракції лімфоцитів і загального числа лейкоцитів.

Давайте на прикладі. На дачі було 5 кущів малини, 5 кущів смородини. Це 50% кущів малини, 50% смородини.
Потім всі кущі смородини зав'яли, від цього відсоток кущів малини став набагато більшим - аж 100%!, а кількість-те не змінилося. І кущів малини не стало БАГАТО, незважаючи на грандіозний відсоток, і не стало БІЛЬШЕ!

Процентне подання формули білої крові - данина традиції й зручності. Насправді треба дивитися абсолютивні цифри, але оцінювати по відсотках наочніше й простіше.

Проте й відносні цифри можуть мати значення, але відносне. Відносна цифра оцінюється з урахуванням клінічної картини й даних колишніх аналізів.
У другому випадку обертає на себе увага низьконормальна цифра нейтрофилів і складається враження, що лімфоцити зрушилися по відсотках нагору, відтого, що нейтрофіли відносно знизилися. АЛЕ, знизилися нейтрофіли в межах норми й самі ці цифри поза контекстом ситуації ніякої ролі не грають!

Дивиться! Нейтрофилов у другому аналізі 1,89 х109/л, а норма вище 1,80х109/л. Формально це є норма, однак, якщо в ЦІЄЇ людини раніше нейтрофіли по колишнім аналізів були, скажемо, 3,5х109/л, то зараз ми заговоримо про відносно зниженні нейтрофилов. Однак, причин у такого зниження колосальна безліч і на конкретний діагноз ТАКЕ зниження ніяк не вказує!

Що турбує цих людей? Яка їхня полова приналежність? Для чого вони аналіз здавали? Можете відповісти нижче, можете й на мобільний подзвонити.

Краще 3 мінути телефонної бесіди чим 33 рядка екранного тексту! ©